مسکن کمر درد

در ستون فقرات، درصورت ضایعه و درگیرشدن عناصر حساس به درد همانند ماهیچه‌ها و تاندون آنها، رباط‌ها، فاسیا، مفاصل بین مهره‌ای پشتی (مفاصل فاست یا آپوفیزیال اعصاب نخاعی و ریشه‌های آنها، عروق خونی و طناب نخاعی به هر دلیلی، احتمال ایجاد درد وجود دارد که ممکن است در همان ناحیه و یا نقاط دورتری به شکل دردهای تیرکشنده کمری احساس گردند.

راه حل هایی سریع برایرهایی از درد کمر

1)      از گرما به جای مسکن استفاده کنید.

2)      مقدار کمتری پول در کیف پولتان قرار دهید:

3)      نشستن بر روی یک کیف پول تپل به سبب اینکه تعادل شما را بر هم میزند، می تواند منجر به آسیب به ستون فقرات شما و بعد از آن سیستم عصبی گردد.

4)      کیف دستی تان را خالی کنید:

آویزان کردن یک وزنه سنگین به یک طرف بدن به اسکلت و ماهیچه های شما فشار وارد می کند.

5)      حواستان به خیاط باشد:

فرض کنید برای دوخت شلوار به سراغ خیاط میروید و خیاط به شما می گوید که یک پای شما از دیگری بلندتر است. این موضوع برای شما یک زنگ خطر جدی است. در صورتی که اختلاف ارتفاع ۲ پای شما بیشتر از ۲ سانتیمتر است، بهتر است هرچه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید

6)      زانو ها را بالا نگاه دارید:

در صورتی که در نشستن های طولانی بر روی صندلی در محیط کار و یا در حین پرواز، پای شما از سطح زمین فاصله داشته باشد، شما دچاردرد در ناحیه کمر خواهید شد. بهتر است در چنین شرایطی، یک شئ مناسب زیر پای خود قرار دهید و پاها را اندکی بالاتر بیاورید. سعی کنید ارتفاع به حدی باشد که زانوهای شما بالاتر از باسن قرار بگیرند.

 مثبت‌اندیشی نیز می‌تواند کمردرد را تسکین دهد.مثبت‌اندیشی به مثابه مسکن کمر درد خبرگزاری آلمان از برلین گزارش داد، این سازمان اعلام کرد افکار مثبتی همچون “من از نظر فیزیکی فعال خواهم ماند”، “لازم نیست مدت طولانی صرف مداوای کمرم کنم” و “من از قدرت‌های بالایی برای بهبود برخوردارم” کمک شایانی می‌کنند.

 انواع مسکن ها در کاهش کمر درد موثر بوده و ارجحیت چندانی نسبت به یکدیگر ندارند